„Sintagma” švietimo sistemos kompiuterizacijos projektus pristatys „Kompiuterininkų dienose-2001”

Vilnius, rugsėjo 12 d. Informacinių technologijų bendrovė „Sintagma” Šiauliuose vyksiančiose „Kompiuterininkų dienose-2001” pristatys bendrovės nuveiktus darbus kuriant ir diegiant kompiuterines sistemas Lietuvos švietimo sistemai. Renginyje „Sintagma” specialistai skaitys pranešimą „Lietuvos švietimo informacijos kelias į internetą” ir pristatys informacinės sistemos „IS Mokykla” bei integralios bibliotekų informacijos sistemos „LIBIS” diegimo darbus.

Pagrindinis „Kompiuterininkų dienų-2001” devizas – „Informacinė visuomenė Lietuvos regionams”. Renginio organizatoriai siekia, kad naujos galimybės, kurias atveria informacijos technologija, būtų vienodai prieinamos visiems šalies gyventojams, nepriklausomai nuo jų socialinės padėties, išsilavinimo ar gyvenamosios vietos.

„Kompiuterininkų dienose dalyvaus daug švietimo sistemos darbuotojų iš visos Lietuvos - pirmiausia jiems ir siekiame papasakoti apie nuveiktus darbus. Sistema „IS Mokykla” turės sukaupti švietimo sričiai aktualius duomenis. Pabaigus kurti šią sistemą vienoje vietoje galima bus rasti pagrindinę informaciją apie švietimo įstaigas, mokymo ir studijų programas, leidimus mokyti, išsilavinimo pažymėjimus, profesinį mokymą ir suvestinius duomenis apie moksleivius ir pedagogus.

„IS Mokykla” – bene pirmoji informacinė sistema Lietuvoje, prie kurios „prisiliečia” toks platus visuomenės bei ūkio subjektų ratas, t.y. jos duomenų bazių tvarkymo procese dalyvauja visų lygmenų – nuo aukščiausio Švietimo ir mokslo ministerijos lygmens iki žemiausio – švietimo įstaigos”, – sakė UAB „Sintagma sistemos” generalinis direktorius Evaldas Drąsutis.

„Mes diegiame kelias dideles, nacionalinio masto kompiuterines sistemas. Greta „IS Mokykla” renginyje pristatysime ir mūsų diegiamą Lietuvos integralios bibliotekų informacijos sistemą „LIBIS”. Ji jau sujungė apie 40 didžiųjų Lietuvos bibliotekų ir yra toliau plečiama.

Dalyvaudami visos Lietuvos kompiuterijos specialistus surenkančiame renginyje siekiame pasidalyti įgyta patirtimi, išgirsti apie kolegų darbus, aptarti tolesnes veiklos gaires ir galimas bendradarbiavimo sritis”, – sakė E. Drąsutis.

„Kompiuterininkų dienų” plenariniuose ir sekcijų posėdžiuose bus perskaityta daugiau kaip aštuoniasdešimt pranešimų.

Renginyje dalyvauja ir jį remia „Infobalt” asociacija, „IBM Lietuva”, „Microsoft”, „Omnitel”, „Baltic Amadeus”, „Iterija”, „Sintagma”, „Sekasoft”, „Penki kontinentai”, „Strauja”, „Splius”, Informacinių technologijų institutas, „Infostruktūra”, Šiaulių universitetas ir Kauno technologijos universitetas, Atviros Lietuvos fondas, Matematikos ir informatikos institutas.

„Sintagma sistemos” yra informacines sistemas ir programinę įrangą kurianti Lietuvos bendrovė, kvalifikuotas IBM ir „Lotus” verslo partneris. „Sintagma sistemos” išsiskiria kaip kompiuterinių sistemų integruotoja didelėse įmonėse ir valstybinio masto projektų vykdytoja. Kompanija diegia Lietuvos švietimo informacinės sistemos projektą „IS MOKYKLA”, Lietuvos integralią bibliotekų informacijos sistemą „LIBIS”. Bendrovei patikėtas kurti Lietuvos žmogaus audinių ir organų donorų bei recipientų registras. „Sintagma sistemos” sukūrė ir įdiegė kompiuterines sistemas daugelyje Lietuvos savivaldybių, diegia verslo valdymo sistemas įvairioms šalies bendrovėms.


 
Pateikta 2001-09-12
Reklamos ir viešųjų ryšių grupė