Ignalinos atominė elektrinė – pirmą kartą tarptautinis eksploatacijos nutraukimo projektas baigtas pagal suplanuotą sutarties grafiką ir biudžetą

2008 m. spalio 21 d. Vilnius. 2008 m. rugsėjį konsorciumo dalyvės „Energiewerke Nord GmbH” (EWN), UAB „Sintagma” ir UAB „Ernst & Young Baltic” sėkmingai baigė Ignalinos atominės elektrinės (IAE) eksploatacijos nutraukimo valdymo sistemos ir duomenų bazės (DMSD) sukūrimo projektą. Kartu su subrangovais IBM ir CORE2 jungtinė komanda suteikė visas numatytas paslaugas per 14 mėnesių. Projekto metu buvo įdiegta pažangi IT įranga bei apmokyti IAE vartotojai. Projektas finansuojamas Tarptautinio Ignalinos eksploatavimo nutraukimo rėmimo fondo, kurį administruoja Centrinė projektų valdymo agentūra, lėšomis. Projekto vertė 12 mln. LTL (3,5 mln. EUR) be PVM.

 

Dabar Ignalinos atominė elektrinė turi veiksmingą įrankį, skirtą efektyviai valdyti eksploatacijos nutraukimo procesus. Tikimasi, kad aukščiausia IAE vadovybė imsis tolimesnių reikiamų veiksmų dėl praktinio DMSD sistemos taikymo.

 

DMSD apima viso eksploatacijos nutraukimo proceso valdymą, tame tarpe ir procesus, kaip jėgainės statinių ir komponentų inventorizaciją, dezaktyvavimo ir demontavimo planavimą, atliekų valdymą, žmogiškųjų resursų planavimą, eksploatavimo nutraukimo išlaidų skaičiavimą, sutarčių ir dokumentų, ataskaitų ir viešųjų ryšių valdymą.

 

Konsorciumo lyderė EWN pritaikė savo unikalias praktinio eksploatacijos nutraukimo planavimo, skaičiavimo ir kontrolės žinias bei atitinkamus eksploatavimo nutraukimo IT sprendimus, padėti spręsti eksploatavimo nutraukimo valdymo užduotis EWN ir kitose jėgainėse.

 

„Sintagma“ bendradarbiavo įnešdama savo „know-how“ dokumentų ir interneto turinio valdymo, sistemų integravimo bei sudėtingų IT sprendimų, pagrįstų IBM ir „Oracle“ technologijomis, diegimo srityse bei panaudojo darbo su IAE patirtį 2004-2005 metais vykdant dokumentų archyvo valdymo sistemos projektą. “Sintagma didžiuojasi galėdama bendradarbiauti ir palaikyti ilgalaikius santykius su Ignalinos atomine elektrine bei įrodyti savo kompetenciją vykdyti didelius ir sudėtingus nacionalinius projektus ”, - komentuoja „Sintagmos“ generalinis direktorius Albertas Šermokas.

 

„Ernst & Young Baltic“ teikė projekto valdymo paslaugas ir bei administravimą, taip pat prisidėjo savo žiniomis ir patirtimi rengiant DMSD veiklos procesus.  

 

Pasak Aleksandr Posiakin, DMSD projekto vadovo iš IAE pusės, sistema bus integruotos IAE eksploatavimo nutraukimo procesų valdymo sistemos pagrindas. Sistema sukurta tarnauti daugiau kaip 30-čiai metų.

 

Apie UAB „Sintagma”

UAB „Sintagma” yra Lietuvos informacinių sistemų ir programinės įrangos kūrimo  bendrovė, veikianti nuo 1991 metų. Bendrovė priklauso didžiausiai Centrinėje ir Rytų Europoje IT kompanijų Asseco” grupei. Ji specializuojasi didelių IT projektų srityje, kurdama programinę įrangą ir specializuotus sprendimus viešojo administravimo, draudimo, dokumentų ir turinio valdymo bei archyvavimo, bibliotekų ir archyvų procesų automatizavimo bei kitiems verslo sektoriams ir sritims. Sintagma” yra viena iš pagrindinių sistemų integratorių Lietuvoje.

 

Apie UAB „Ernst & Young Baltic”

„Ernst & Young Baltic“ dirba Lietuvoje nuo 1992 metų ir aktyviai dalyvauja didelių informacinių sistemų kūrimo ir įgyvendinimo projektuose, konsultuoja institucijas projektų valdymo, galimybių studijų rengimo, IS parinkimo ir diegimo, strategijos formavimo ir įgyvendinimo, rizikų ir pokyčių valdymo srityse. „Ernst & Young Baltic“ taip pat dalyvavimo IAE vykdant finansų apskaitos ir valdymo sistemos diegimo projektą.

„Ernst & Young Baltic“ yra pirmaujanti audito, verslo, rizikos, mokesčių konsultacinių paslaugų teikėja Lietuvoje.

 

 

###

 

Daugiau informacijos:

 

Albertas Šermokas

Generalinis direktorius, UAB „Sintagma“

Tel. +370 5 210 2411

 

Danutė Ivanauskaitė

Vyresnioji konsultantė, UAB „Ernst & Young Baltic”

Tel. +370 5 274 2109

 

Aleksandr Posiakin

DMSD projekto vadovas, IAE

Tel. +370 386 24336

 

 


 
Pateikta 2008-10-21
Reklamos ir viešųjų ryšių grupė