Lietuvos programuotojai sulaukė verslo visuomenės pripažinimo

Vilnius, gruodžio 15 d. UAB „Sintagma sistemos” sukurtas programinės įrangos paketas „NewsNote” pripažintas 2000-ujų metų gaminiu Lietuvos pramonininkų konfederacijos organizuotame metų gaminio konkurse. „NewsNote” skirtas organizuoti ir valdyti laikraščių, interneto puslapių ir kitokių publikacijų rengimo procesą laikraščių ir žinių tarnybų redakcijose.

„NewsNote” apima visą informacijos kelią redakcijoje – nuo pradinės informacijos rinkimo iki galutinio jos perdavimo publikuoti. Ypatingai daug dėmesio „NewsNote” sistemoje skirta internetinėms publikacijoms rengti. Interneto naujienų svetainės kūrimas suderintas su visu redakcijos sistemos darbu.

„Šios programos vystymo strategija yra nukreipta į naujosios žiniasklaidos sampratą, kurioje aktyviai eksploatuojamos naujos technologijos: internetas, paskirstytos sistemos, elektroniniai parašai ir t.t. Tai žiniasklaidos srities ateitis. Metų gamino vardas, suteiktas šiam programų paketui, dar kartą patvirtina, kad einame informacinės visuomenės link”, – apie „NewsNote” perspektyvą sakė UAB „Sintagma sistemos” generalinis direktorius Evaldas Drąsutis.

„NewsNote” sukurta panaudojant progresyvią, pasaulyje paplitusią kolektyviniam darbui skirtą „Lotus Notes®/Domino™” programinę įrangą, kuri sudaro puikias prielaidas toliau vystyti sistemą. „NewsNote” sistema pritaikoma pagal kiekvieno užsakovo poreikius. Tokiu būdu pats sistemos branduolys išlieka, keičiasi tik informacijos valdymo tvarka, jos publikavimas ir kitokie sistemos parametrai, būdingi konkrečiai organizacijai. Vartotojo sąsaja yra paprasta ir suprantama, ji gali būti greitai išverčiama į tą kalbą, kuria kalba sistemos vartotojai (anglų, estų ir t.t.).

Šiuo metu įvairiomis „NewsNote” paketo funkcijomis naudojasi LR Užsienio reikalų ministerija (530 vartotojų), Lietuvos radijas ir televizija (52 vartotojai), dienraštis „Verslo žinios” (87 vartotojai). Lietuvoje sukurta programa jau susidomėjo ir Estijos laikraščių redakcijos.

„Užsienio rinkos dalyvių padrąsinimas padės vystyti „NewsNote” produktą ir jo rinką Lietuvoje, Baltijos ir kitose Vakarų valstybėse. O šiam programiniam paketui suteiktas 2000-ųjų metų gaminio vardas liudija, kad verslo visuomenė pabrėžia didėjantį dėmesį mūsų šalies programinės įrangos kūrėjams ir jų produktams”, – teigė E. Drąsutis.

„NewsNote” šiemet buvo gerai įvertinta ir užsienio specialistų. Programa buvo demonstruota pasaulinėje parodoje „Lotusphere Europe 2000” Berlyne. Čia ji sulaukė susidomėjimo ne tik tarp „Lotus” partnerių, bet ir tarp žurnalistų. Naujojo elektroninio verslo atstovai ypač domėjosi galimybėmis „NewsNote” nuomoti per internetą.


 
Pateikta 2000-12-15
Reklamos ir viešųjų ryšių grupė